Σχολικη Δραση

Όλη μέρα Χριστούγεννα
Λόγια & Στιγμές

Όλη μέρα Χριστούγεννα

Η εκπαιδευτική κοινότητα του Δημοτικού Σχολείου Νάουσας εύχεται καλές γιορτές και καλή χρονιά με υγεία, ειρήνη και αγάπη!

Για μας αυτή η χρονιά έκλεισε εορταστικά με τον καλύτερο τρόπο αφού για 2η συνεχή χρονιά πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με τον Σύλλογο Γονέων του σχολείου μας η δράση: ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΧΡΙΣΤΟΎΓΕΝΝΑ.

Παραμύθια, παιχνίδια, κατασκευή καραβας, εικαστικές κατασκευές, κυνήγι θησαυρού, χορωδία, Άγιος Βασίλης, χιονάνθρωπος, δώρα, χιόνι, κουραμπιέδες και γράμματα στον Άγιο Βασίλη, γέμισαν τη μέρα μας και χάρισαν χαρά σε μικρούς και μεγάλους.

Θερμά συγχαρητήρια και πολλά ευχαριστήρια στον δραστήριο Σύλλογος Γονέων Δημοτικού Νάουσας του σχολείου μας, και σε όλους όσους βοήθησαν για αυτήν την ημέρα.

Συλλογος Γονεων

Ευχαριστιες

Για άλλη μια χρονιά ο Συλλογος μας σε συνεργασία με την κυρία Ανδρεάκου Κωνσταντίνα και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου μας διοργανώσαμε το “Όλη μέρα Χριστούγεννα!”. Τα παιδιά ήταν ενθουσιασμένα με τα παιχνίδια και τις δραστηριότητες.

Να ευχαριστήσουμε την κ. Αναγνωστοπούλου Ευαγγελία, τον κ. Αρκουλή Γιώργο, την κ. Βαλλαχή Δήμητρα, την κ. Βασιλοπούλου Μαίρη, την κ. Γιαννακά Ρίτσα, την κ. Γιαννακοπούλου Μαρία, τον κ. Κορτιάνο Άγγελο, την κ. Μπαρμπαρήγου Ελευθερία, Ντόλκας JUMBO, τον κ. Σκιαδά Λουκά και τον Σύλλογο Γυναικών Νάουσας για την βοήθεια τους!

Επίσης μετά το πέρας των εκδηλώσεων της κοινότητας Νάουσας και της συμμετοχής μας θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά για άλλη μια φορά τους γονείς που συνεισέφεραν με τις δημιουργίες τους στο πάγκο μας, τον κ. Ταντάνη Αργύρη, τον κ. Κυριακόπουλο Νίκο, τον κ. Βολοσυράκη Αντώνη, τον κ. Ρούσσο Κωνσταντίνο, τις επιχειρήσεις Α.Β. Βασιλόπουλος, το χονδρεμπόριο Χριστόφορος, το χονδρεμπόριο Φραγκούλης και τέλος όλους εσάς που υποστηρίξατε το Σύλλογο μας.

Σας ευχόμαστε, καλές Γιορτές με υγεία και χαμόγελα!

Όλη μέρα Χριστούγεννα - Κάρτα