Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη σχ. έτους 2018-19

28 Απριλίου 2018

Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι οι εγγραφές των μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α΄ Δημοτικού το επόμενο σχολικό έτος (2018-19) θα γίνονται καθημερινά τις εργάσιμες ημέρες, από 2 έως 18 Μαΐου 2018 και ώρα 13:00 έως 14:00. Εγγράφονται όσοι μαθητές  έχουν τη νόμιμη ηλικία, δηλαδή οι γεννηθέντες το έτος 2012.

Απαραίτητα δικαιολογητικά

• Αίτηση γονέα
  • Αποδεικτικό στοιχείο από το οποίο φαίνεται η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή (Λογαριασμός ΔΕΗ, ΟΤΕ κ.λπ.), το μισθωτήριο της κατοικίας το οποίο έχει ανακτηθεί από το σύστημα TAXISNET ως ηλεκτρονική υποβολή μισθώματος, το εκκαθαριστικό της εφορίας ή συμβόλαιο αγοράς κατοικίας.
  • Επίδειξη του βιβλιαρίου υγείας του μαθητή, ή προσκόμιση άλλου στοιχείου στο οποίο φαίνεται ότι έγιναν τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  • Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ). Το ΑΔΥΜ συμπληρώνεται από ιατρούς ειδικότητας Παιδιατρικής, Παθολογίας ή Γενικής Ιατρικής ή ιατρό άλλης ειδικότητας και μπορεί να κατατεθεί στο σχολείο μέχρι το τέλος Σεπτεμβρίου 2017.
  • Βεβαίωση Φοίτησης Νηπιαγωγείου
  • Πιστοποιητικό γέννησης Τα πιστοποιητικά γέννησης των μαθητών θα αναζητηθούν αυτεπάγγελτα από εμάς. Οι γονείς των αλλοδαπών μαθητών πρέπει να προσκομίσουν Πιστοποιητικό Γέννησης του παιδιού τους, επίσημα μεταφρασμένο και επικυρωμένο ή Ληξιαρχική πράξη γέννησης.

Από τη διεύθυνση του  Σχολείου

Ίσως σας αρέσουν ακόμη…